Co je to webhosting:

Webhosting je pronájem prostoru pro internetové stránky na webovém serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru) či provozovatel webhostingového serveru.


Díky webhostingu je možné své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server. Placená varianta webhostingu zajišťuje 24hodinový provoz, zálohování dat (skriptů a databází), správu e-mailových účtů, správu domén, ...


Každý z poskytovatelů webhostingu (kterých je na českém trhu desítky) nabízí různé množství prostoru, různé nastavení serverů, podporovaných skriptovacích a programovacích jazyků, databázových systémů, a dalších služeb. Každý z těchto poskytovatelů pochopitelně nabízí své služby za různé ceny.


Existuje i bezplatná varianta webhostingu, tzv. freehosting, který obvykle nezahrnuje žádné záruky ohledně funkčnosti, má omezenou technickou podporu a velmi často je podmíněno automatickým umisťováním reklamy na Vašich stránkách. Kromě toho Vám málokdy poskytovatel umožní zaregistrovat si doménu 2. řádu, ale nejčastěji umožní vytvořit si subdoménu 3. řádu ve spojení z některou z jejich domén 2. řádu (např. kao.webzdarma.cz).Poskytování webhostingu:
(nastavení webového serveru)Elektronická pošta:
(nastavení poštovního serveru)

Informace o cookies Ochrana osobních údajů
2007 ....... 2018 ....... 2019 © kao.cz
webdesign | websystem | KAO.cz